قانون کارما چگونه زندگیتان را متحول می کند؟

قانون کارما-سایت انگیزشی بهارباور

در این سری از مقاله انگیزشی بهارِباور به قانون کارما و تاثیر آن بر روی زندگی می پردازیم. همان طور که شاید شنیده باشید معنی کارما (karma) در فرهنگ هندو به مفهوم عملکرد فرد در زندگی است.

در قانون جذب نیز بر مفهوم کارما بسیار تاکید شده است. کارما یک قانون انکار ناپذیر در هستی است. کارما در لغت از یک واژه سانسکریت به معنای بازگشت برگرفته شده است. کارما ارتباط بین اعمال شما و سرنوشت شما را توضیح می دهد.
کارما یا همان قانون کارما را به زبان ساده می توان گفت «قانون علت و معلول» است. یعنی کسانی که به قانون کارما اعتقاد دارند باورشان این هست که در این دنیا نتایج اعمال خود را خواهند دید.

قانون کارما - قانون بخشش - عمل و عکس العمل - سایت انگیزشی بهارِباور

در این مقاله به ارائه ی تعدادی از مهم ترین این قوانین می پردازیم.

قانون رشد

یک جمله معروف است که می‌گوید هرجایی که بروی متعلق به آنجایی! بنابراین اگر ما بخواهیم مردم و جهان پیرامون خود را تغییر دهیم اول باید خودمان را تغییر دهیم. زمانی که ما در قلب وروح خود تغییری ایجاد می کنیم ، انگاه دنیای اطراف ما هم تغییر می کند.

قانون تغییر و کارما

تاریخ تکرار می شود تا ما از آن درس های بسیاری فرا بگیریم و بتوانیم مسیر خود را تغییر دهیم.

هر عمل عکس العمل - قانون کارما

قانون تعالی

قانون تعالی معتقد است در صورتی که می خواهید روحتان تعالی یابد، خودتان باید تغییر کنید. نه آدم های اطرافتان و نه اشیای اطرافتان نیازی به تغییر ندارند، از خودتان شروع کنید. درون آدم ها می تواند روح خود را برای تعالی بارور کند. زمانی که قلبمان را تغییر می دهیم دنیای مان را تغییر می دهیم.

 قانون بخشندگی

قانون بخشندگی می‌گوید در زندگی‌تان از هر دست بدهید از همان دست می‌گیرید. اگر احتکار کنید و خسیس باشید، اگر دست‌های‌تان را بسته و درهای‌تان را قفل نگه‌دارید، هرگز نمی‌توانید قفل درهایی را که می‌خواهید، باز کنید. اگر یک دنیای رها، و زیبا می‌خواهید، خودتان باید آن را بسازید.

بازگشت بخشش

قانون خلقت و کارما

قانون خلقت می‌گوید زندگی خودبخود اتفاق نمی‌افتد، بلکه مستلزم مشارکت و همکاری شما است. چیزهایی که ما را احاطه کرده‌اند سرنخ‌هایی از حالت درونی ما می‌دهند. پس انچه را که می خواهی در زندگی داشته باشی ابتدا در درون خودت ایجاد کن .

قانون تعالی

قانون تعالی می‌گوید اگر می‌خواهید روح‌تان تعالی یابد، خودتان باید تغییر کنید، نه آدم‌ها و اشیای اطراف‌تان. چیزی که روح ما را برای تعالی بارور می‌کند درون ما است، نه بیرون ما. وقتی قلب‌مان را تغییر دهیم، دنیای‌مان را تغییر می‌دهیم.

قصد و آرزو

در مورد قصد و آرزو چیزی می دونید؟
وقتی که میخوایید به آرزوهاتون برسید باید یکسری تلاش هایی در زندگی خود کنید. باید یکسری فرمول ها را رعایت کنید تا به آرزوهای خودتان برسید. سعی کن آرزوها و خواسته های خودت را روی کاغذ بنویسی و صبح به محض بیدار شدن و شب موقع خواب خواسته های خودت را ببینی و با عشق بگو و از خدای بزرگ درخواست کن. خدای بزرگ هست که می تواند ما را به آرزوهای خودمان برساند. البته این مورد را فراموش نکنید که با تلاش و کوشش خودمان این اتفاق می افتد. بعضی ها هستند که فکر میکنند باید فقط بشینند یک گوشه ای و درخواست کنند و آرزو کنند ولی نمیدانند که باید برای هر آرزویی تلاش کرد تا به نتیجه رسید.

آرزو کردن تلاش میخواد آدمهای موفق آرزو میکنن و برای رسیدن به آرزوهاشون تلاش های مستمر انجام میدن و هیچ وقت کم نمیارن و موانع سر راه خودشون رو کنار میزنن تا به هدفشون برسن
موفق و پیروز باشید.

محسن بهاردوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *