آیا سپاسگزاری برای سلامتی شما مفید است؟

آیا سپاسگزاری برای سلامتی شما مفید است؟

تحقیقات مقدماتی نشان می دهد که مردم قدردان (افرادی که سپاسگزار هستند) راحت تر می خوابند، قلب سالم تر و به بیماری ها و امراض کمتری مبتلا می شوند. (بهار باور)
پس از 15 سال تحقیق در این زمینه، به این نتیجه رسیدیم که سپاسگزاری کلید حال خوب است. سپاسگزاری باعث می شود افراد شادتر باشند و روابط خودشان را بهبود بخشند و همچنین از افسردگی و حال بد باشند. اما ممکن است فواید سپاسگزاری حتی بیش از اینها باشد!

آیا سپاسگزاری برای داشتن سلامتی خوب است؟

برخی از مطالعات و تحقیقات سپاسگزاری را به یک سری فواید شناخته شده –مثل ابتلاء کمتر به بیماری ها، بهبود خواب و سلامتی قلب_ مربوط می سازند اما ما می دانیم که فواید آن فراتر از این مسائل شناخته شده است، -اکنون ما می دانیم که سپاسگزاری تأثیرات مثبت روی کل بدن شما دارد.
محقق جف هافمن معتقد است که “سپاسگزاری یک تجربه ی فوق العاده قدرتمند و نیرومند است، شواهد نشان می دهد که سپاسگزاری نه تنها به حال خوب بلکه به سلامتی بهتر منجر می شود.”

آیا سپاسگزاری برای سلامتی شما مفید است؟

آیا مردم سپاسگزار سالم تر هستند؟

افرادی که سپاسگزار هستند از هر سنی و از هر نژادی که باشند کمتر دچار بیماری می شوند تا افرادی که سپاسگزاری نمی کنند.
مورد این موضوع انجام شد و این مطلب آشکار شد که آن دسته از شرکت کنندگان در تحقیق که افاردی شکرگزار بودند کمتر مبتلا به مشکلات سلامتی از قبیل سردرد، مشکلات گوارشی، عفونت و بی خوابی یا بدخوابی، شدند. در واقع آنها کمتر مبتلا به بیماری های مختلف از قبیل سردرد، معده درد و حساسیت می شدند. به نظر جالب است نه؟
در اینجا یک سوال پیش می آید آیا شکرگزاری منجر به سلامتی می شود یا سلامتی منجر به شکرگزاری می شود؟ یا شاید چیز دیگری ما را به سمت شکرگزاری و سلامتی می کشاند. در واقع در حالی که این مطالعات و تحقیقات نشان می دهند که مردم شکرگزار از نظر بدنی سالم تر هستند، همچنین این مطلب را نیز آشکار می کند که افرادی که خیلی سالم نیستند خیلی هم انسان های سپاسگزار و قدردانی نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *