آیا پول باعث شادی می شود؟

رابطه شادی و پول چیست؟

رابطه بین پول و شادمانی یا حتی ارائه دادن یک تعریف جهانی از شادمانی بسیار دشوار است‌. همچنین منتقدان اشاره می‌کنند که دستیابی به یک راه قطعی برای به موفقیت رسیدن یک ملت از طریق شاد زیستن به همان میزان دشوار خواهد بود.

چه دلایلی وجود دارد که پول باعث شادی می‌شود؟

به چه دلایلی پول باعث شادی میشه؟ ۳ مورد از مواردی که پول می‌تواند واقعا باعث شادی در زندگی بشود را در این مقاله توضیح می‌دهیم.

افزایش رفاه

هیچ کسی از زندگی کردن در سختی لذت نمی‌برد. همه انسان‌ها به دنبال رفاه هستند. پول با خودش رفاه میاورد و رفاه باعث شادی در زندگی میشود. از طرفی وقتی بتوانید راحت چیزهایی رو که دوست دارید بخرید، همین اتفاق روی روحیه شما اثر می گذاره و شما رو شاد می‌کند.

بررسی‌های دانشمندان نشان میده وقتی داریم پول پرداخت می‌کنیم، بخشی از مغز فعال میشود که مربوط به دریافت حس درد هست. اما از طرفی بدست آوردن چیزی که دوست داریم، برای ما همراه با لذت هست. وقتی از نظر مالی تحت فشار باشیم، اون حس درد در زمان پرداخت پول برای ما پر رنگ‌تر می شود. اما اگر از نظر مالی دغدغه و نگرانی نداشته باشیم، حس لذت بدست آوردن چیزی که دوست داریم برایمان پر رنگ‌تر می شود.

در نتیجه از این جهت میشود گفت که پول و شادی با هم ارتباط مستقیم دارند.

رابطه شادی و پول چیست؟

کاهش استرس

داشتن پول می‌تواند استرس‌های ما درباره مشکلات مالی رو کاهش بدهد.

وقتی در حدی پول داشته باشیم که راحت هزینه‌های ماهانه را پرداخت کنیم قطعا از این بابت استرس نداریم. اگر این هزینه‌ها بیش‌تر از توان مالی ما باشد حتما دچار استرس می‌شویم. این استرس و نگرانی می‌تواند شادی زندگی ما را از بین ببره.

اگه در حدی پول داشته باشیم که استرسی بابت هزینه‌های مختلف نداشته باشیم و به قول معروف نگران دخل و خرج‌مان نباشیم، قطعا در زندگی آرامش بیش‌تری داریم و همین آرامش شادی بیش‌تری رو برای ما به ارمغان می اورد، پس باز هم می شود گفت پول و شادی با هم ارتباط مستقیم دارند.

کمک به دیگران

رابطه شادی و پول چیست؟

کمک به دیگران و باز کردن گره مشکلات دیگران هم ما را شاد می‌کند هم تاثیرش به زندگی ما برمی‌گردد.

وقتی پول داشته باشیم خیلی راحت می‌توانیم به دیگران کمک کنیم. خیلی راحت می‌توانیم گره از کار و زندگی دیگران باز کنیم. کمک به دیگران از ۳ جهت باعث افزایش شادی در زندگی ما می شود. وقتی به کسی کمک می‌کنیم، کاری که انجام دادیم حس رضایت درون ما ایجاد می‌کند. همین حس رضایت شادی زندگی ما رو افزایش میدهد.

با کمک کردن به دیگران روابط بهتری با آنها برقرار می‌کنیم. داشتن روابط بهتر با اطرافیان می‌تواند روی سطح شادی و رضایت ما از زندگی تاثیر داشته باشد. در نهایت اگه با قوانین جهان هستی آشنا باشیم، می‌دانیم وقتی کمکی به دیگران می‌کنیم، بر اساس قانون کارما، اثری که کمک ما داشته به زندگی خودمان برمی‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *