هشت / 8 ویژگی آدم های شاد چیست؟

ویژگی های آدم های شاد-سایت انگیزشی بهارباور

ما در این مقاله از بهارباور به ارائه ی ویژگی های افراد شاد برای ترقی روحیه شما می پردازیم.

اشتباهی که اغلب ما در جوانی می‌کنیم این است که می‌خواهیم دیگران را تحت تأثیر خود قرار دهیم. اما بعدها می‌فهمیم لزومی ندارد که دیگران را تحت تأثیر قرار دهیم.

چون این کار نه کمکی به ما می‌کند نه به دردمان می‌خورد. ما باید دیگران را متوجه کنیم که مراقب آن‌ها و یاری‌دهنده‌شان هستیم. پس اگر می‌خواهید دیگران با دیدن شما لبخند بزنند، از خودتان بیرون آمده، کانون توجهتان را عوض کرده و به دیگران علاقه‌مند شوید. مطمئن باشید انجام این کارها زندگی‌تان را دگرگون خواهد کرد.

شادی چیست؟

شادی حالت ذهنی و روانی از خوشبختی است که از نظر دیگر افراد به عنوان احساسات خوشایند یا مثبت از خرسندی تا خوشی زیاد تعریف می‌شود. فیلسوفان و متفکران مذهبی شادی را واژه‌ای برای یک زندگی خوب یا موفق  و نه صرفاً یک احساس تعریف می‌کنند. جُرج براد در یک تحقیق کلاسی در دانشگاه هاروارد در سال 1980 به این نتیجه رسیده است که «شادی برآمده از انتخاب است تا خوشحال باشید از آنچه که انجام می‌دهید، نزدیک‌ ترین روابط خود را تقویت ‌کنید و از نظر جسمی، مالی و احساسی از خودتان مواظبت کنید».

ویژگی های آدم های شاد

انجام کارهای داوطلبانه:

معمولا افرادی که به دنبال کارهای دوستانه یا داوطلبانه هستند بیشتر احساس شادی می کنند.

ورزش منظم:

انجام تمرینات ورزشی به مبارزه با بیماری های روانی کمک زیادی می کند و بر اساس مطالعات فعالیت های ورزشی با شادی و خوشحالی در ارتباط هستند. در واقع افزایش سطح فعالیت باعث افزایش سطح شادی می شود.

افزایش خلاقیت و توانایی:

آنها لزوما از دیگران با استعدادتر نیستند ولی همیشه راه‌ هایی را برای افزایش توانایی‌ های خود پیدا می ‌کنند. موفق‌ تر هستند زیرا نیروی اشتیاق و استعداد را به کار می ‌گیرند.

تمرکز بر روی راه حل ها:

تمرکز آن ‌ها بر یافتن راه حل است و نه بر خود مشکل. آن ‌ها از اشتباهاتشان درس گرفته و به سمت مسایل بزرگ ‌تر و بهتر حرکت می ‌کنند.

داشتن تغذیه سالم:

آنها به جای رژیم گرفتن و تغییر همه چیزهایی که می خورند، کمی در خوراک فعلی خود تغییر حاصل می کنند. تغییر در رژیم غذایی و داشتن یک تغذیه سالم، به کاهش وزن آنها کمک می کند و طول عمرشان را نیز افزایش می دهد.

آدم های شاد قابلیت انعطاف دارند

براساس تحقیقات پیتر کرامر، قابلیت انعطاف است که متضاد افسردگی است نه شادی. او می‌گوید افراد شاد می‌دانند چطور باید بعد از شکست به وضعیت قبلی خود برگردند. قابلیت انعطاف راهکاری است که انسان‌ها می‌توانند در مواجهه با سختی‌ها زندگی از آن استفاده کنند.

اطرافشان را با افراد شاد پر می‌کنند

شادی و لذت مسری است. محققان دریافته‌اند که آنهایی که اطراف خود را با افراد شاد و سرزنده پر می‌کنند، احتمال بیشتری برای شاد شدن در آینده دارند. این به تنهایی می‌تواند دلیل خوبی باشد که با افراد سرحال و شاد رفت‌وآمد کنید.

خودشان را دوست دارند

مردم شاد افرادی راضی و قانع هستند، آنها همیشه سپاسگزار چیزهایی که به عنوان یک فرد به آنها اعطا شده است، هستند. همیشه راهی برای پیشرفت و ترقی وجود دارد، اما به بطور کلی این افراد این را می‌دانند و شخصی را که هستند دوست دارند. علاوه بر این، آنها افرادی هستند مطمئن و دلگرم، خوش بین، انعطاف‌پذیر و سازگار با هر محیطی که در آن قرار می‌گیرند. افراد شاد شوخ‌طبعی را حتی در چیزهایی که به ظاهر خنده‌آور نیستند می‌توانند ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *